Grafika Grafika Grafika Grafika Grafika Grafika

JANREX to firma istniejąca na białostockim rynku

od 1995r.

Prowadzimy działalność w zakresie dostawy i montażu stolarki budowlanej, między innymi bram garażowych, przemysłowych, przeciwpożarowych, systemów przeładunku, automatyki bramowej, szlabanów, ogrodzeń. Zajmujemy się obsługą podmiotów prywatnych jak i dużych inwestycji.

Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Grafika

Dla klientów, 

którzy odwiedzą nas 

kwiecień -maj 

extra rabaty !!!!


zapraszamy 

do nowego salonu JANREX 
ul. gen. St. Maczka 45
(obok stacji Orlen)


 

            

 

 

 

   

                     

                 

                 

Automaty do bram wjazdowych

Siłownik elektromechaniczny do bram przesuwnych o ciężarze do 300kg, do 400kg lub 600kg. Niezawodne i bezpieczne w ciemności. Zapewniają komfort użytkownikom zwłaszcza podczas złej pogody. Są to urządzenia nowoczesne, o bardzo małych rozmiarach, estetyczne, funkcjonalne, łatwe w obsłudze. Bramy ze zdalnie sterowanym napędem stają się coraz bardziej popularne, zarówno ze względu na wygodę użytkowania jak i bezpieczeństwo. Oferowane nowoczesne napędy i wiele wariantów sterowań zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów.

Oferujemy Państwu napędy do bram wjazdowych największych firm w Europie: Nice, Came, Novotecnica. Dobór właściwego napędu jest bardzo ważną sprawą. W zależności od ciężaru bramy (od 200 kg do 1800 kg) stosuje się siłowniki o różnej sile uciągu. Do bram często otwieranych proponujemy siłowniki do intensywnej pracy. Znaczenie ma też odległość z jakiej chcemy otwierać bramę. Tu mamy różne elektroniki sterujące, które zaspokoją Państwa oczekiwania.

Siłownik elektromechaniczny do bram skrzydłowych o dł. skrzydła do 3m lub do 5m.

Montaż siłownika ma wpływ na eksploatację bramy. Brak płynności ruchu, awarie, czy nawet utrata gwarancji to tylko niektóre z możliwych problemów, jakie może powodować nieprawidłowo dobrany, bądź zamontowany napęd.

Na co więc zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na wyposażenie bramy w system automatyki?
Brama wjazdowa otwierana jednym przyciskiem pilota to niewątpliwie wygoda. Jednak decydując
się na montaż automatyki musimy pamiętać, żeby zwrócić uwagę, by została ona prawidłowo zainstalowana, w przeciwny razie może przysporzyć kłopotów.
Oto kilka zasad doboru i instalacji siłowników. Jest to szczególnie ważne w przypadku bram skrzydłowych, gdzie istnieje olbrzymia ilość czynników, wpływających zarówno na dobór, jak
i sposób montażu siłownika.

Siłownik elektromechaniczny z ramieniem łamanym do bram skrzydłowych o dł. skrzydła do 3m. Siłownik elektromechaniczny z ramieniem łamanym do bram skrzydłowych o dł. skrzydła do 3,5m i ciężarze do 330kg.

Parametry bramy

Po pierwsze trzeba określić ciężar bramy. Jest to bardzo ważny parametr determinujący w dużej mierze dobór odpowiedniego modelu napędu. Zbyt słaby siłownik nie tylko nie zapewni nam optymalnej pracy systemu, ale również może ulec awarii spowodowanej nadmiernym obciążeniem.
Z drugiej strony, nie ma sensu inwestować w modele przeznaczone do pracy z bramami o ciężarze dużo wyższym, ponieważ niepotrzebnie zwiększy to koszt całej inwestycji. Warto więc skorzystać
z porady eksperta - instalatora, który pomoże nam ocenić samą bramę oraz dobrać odpowiedni siłownik.
Siłownik elektromechaniczny do bram skrzydłowych o dł. skrzydła do 3m lub do 5m.

Ciężar i rozmiary bramy to nie jedyne parametry, które należy ocenić przed dobraniem napędu. Równie ważne jest określenie kątów otwarcia, intensywności pracy oraz stanu technicznego bramy, przydatność konstrukcji (np. odpowiednia sztywność), możliwość doprowadzenia instalacji elektrycznej zasilającej urządzenia oraz analiza słupków (ich wymiary i materiał), na których zamocowana jest brama. Należy wiedzieć, że nie do każdej bramy można zamontować automatykę. Zbyt duża odległość zawiasów od krawędzi słupka, zła konstrukcja, bądź zły stan techniczny bramy skutecznie uniemożliwią nam montaż siłownika. Przeprowadzenie wstępnej oceny warunków montażu to bardzo ważny etap procesu zautomatyzowania bramy. Określenie podstawowych parametrów pracy dla systemu zmniejszy ryzyko błędnego doboru oraz montażu siłowników. Dlatego też, tak ważna jest wstępna ocena warunków, w których będzie pracował nasz napęd.

Napędy do bram - montażSiłownik elektromechaniczny do podziemnego montażu, do bram o dł. skrzydła o dł. skrzydła do3,5m

Po wstępnej ocenie i dobraniu odpowiedniego modelu napędu czas na montażu. I choć wydawać się może, że przymocowanie siłownika do słupka nie powinno być problematyczne, to jest to wyjątkowo ważny etap. Błędy w montażu skutkować mogą przeciążeniami, prowadzącymi do szybszego zużywania się napędu oraz brakiem płynności pracy bramy. Co więcej, błędnie zamontowany siłownik może stracić gwarancję producenta.
Odpowiedni dobór miejsca montażu jest szczególnie istotny w przypadku siłowników ze śrubą pociągową, które muszą być właściwie zamocowane względem osi obrotu skrzydła. Zależność pomiędzy wymiarami montażowymi jest tu ściśle określona, a każde odstępstwo może spowodować problemy w przyszłości. Dlatego też tego typu siłowniki nadają się do bram o stosunkowo niewielkiej odległości pomiędzy zawiasem, a powierzchnią montażu napędu. W innym przypadku warto rozważyć montaż siłownika z tak zwanym łamanym ramieniem, który przystosowany jest do montażu na dużo szerszych słupkach niż w przypadku napędów ze śrubą pociągową. Jeśli jednak nasza brama jest na tyle specyficzna, że nie ma możliwości montażu żadnego z powyższych modeli, możemy sięgnąć po siłownik „podziemny”, którego mechanizm znajduje się poniżej poziomu gruntu. Jest to nie tylko rozwiązanie wyjątkowo dyskretne, ale również pozbawione problemów z wymiarami montażowymi. Jednak w tym przypadku należy bacznie zwrócić uwagę na odprowadzanie wody, która mogłaby zaszkodzić mechanizmowi. Dlatego też właściwy drenaż przestrzeni pracy siłownika jest kluczowy dla jego długiej i bezawaryjnej pracy.

 

 

Grafika Grafika Grafika Grafika Grafika

© JANREX - Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony: polinfor.pl - Tworzenie stron

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ