Grafika Grafika Grafika Grafika Grafika Grafika

JANREX to firma istniejąca na białostockim rynku

od 1995r.

Prowadzimy działalność w zakresie dostawy i montażu stolarki budowlanej, między innymi bram garażowych, przemysłowych, przeciwpożarowych, systemów przeładunku, automatyki bramowej, szlabanów, ogrodzeń. Zajmujemy się obsługą podmiotów prywatnych jak i dużych inwestycji.

Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow
Grafika

PROMOCJĘ LETNIĄ  15% taniej 

na okna PVC 

rolety 

żaluzje fasadowe 

ślusarkę aluminiowązapraszamy 

do nowego salonu JANREX 
ul. gen. St. Maczka 45
(obok stacji Orlen)


 

            

 

 

 

   

                     

                 

                 

Bramy wjazdowe, ogrodzenia

Oferujemy bramy stalowe razem z furtkami i elementami opłotowania jako rozwiązanie kompleksowe. Do wjazdów na posesję oferujemy bramy stalowe przesuwne w szerokiej gamie wypełnienia. Zamiast standardowego wypełnienia szczeblinowego mozna się zdecydować na zakup samej ramy, którą potem mozna wypełnic samodzielnie. Zależnie od potrzeb mozna wybierać pomiędzy bramą dwuskrzydłową i przesuwną.

Solidna brama wjazdowa daje nam poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednio eksploatowana i pielęgnowana posłuży nam wiele lat.

Brama drewniana, fot. TebesPrzy wielu domach, zwłaszcza na wsiach lub w mniejszych miastach, nadal można zobaczyć bramy otwierane ręcznie. Jednak w nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się wygodniejsze bramy z napędem. Można je otworzyć i zamknąć nie wysiadając z samochodu.
Skrzydła bramy są najczęściej stalowe – zespawane z elementów kutych lub z profili walcowanych (kątowników, płaskowników, profili zamkniętych o przekroju kwadratowym lub prostokątnym). Ramy nośne wypełnia się sztachetami, np. z drewna lub ze specjalnych listew z tworzywa sztucznego, wypełnienie może być również stalowe. Tradycjonaliści decydują się często na bramy drewniane – z drewna litego lub klejonego – podkreślają styl domu i jego otoczenia. Osadza się je między słupkami z drewna, betonu lub stali.

Rodzaje bram

  • zawieszone na zawiasach przytwierdzonych do słupów ogrodzenia - cięższe skrzydła wymagają specjalnych, mocniejszych słupów. Skrzydła powinny otwierać się do wewnątrz posesji;
  • przesuwne na szynie – skrzydło takiej bramy porusza się na rolkach po szynie umieszczonej w ziemi;
  • przesuwne samonośne – potrzeba na nie więcej miejsca wzdłuż ogrodzenia, ponieważ ich skrzydło jest przedłużone o tzw. przeciwwagę. Zawieszone skrzydło nie dotyka podłoża.

Brama przesuwna na szynie to rozwiązanie tańsze i mniej skomplikowane niż brama przesuwna samonośna. Z szyny trzeba jednak usuwać zabrudzenia, by nie zakłócać pracy bramy.

Brama wjazdowa Brama wjazdowa

Montaż bramy
Dla prawidłowego funkcjonowania bramy duże znaczenie ma właściwy montaż:

  • odpowiedni fundament pod bramą powinien sięgać poniżej głębokości przemarzania gruntu (zależy od strefy klimatycznej). W przeciwnym razie w zimie może dochodzić do tzw. wysadzania fundamentu, które narusza ustaloną geometrię bramy, uniemożliwiając jej zamykanie i otwieranie;
  • wypoziomowanie bramy – krzywo założone bramy dwuskrzydłowe mogą się nie domykać, a w źle ustawionych bramach przesuwnych, zwłaszcza samonośnych, może dochodzić do szybkiego zużywania łożysk prowadzących (przesunięcie źle wyważonej bramy wymaga użycia bardzo dużej siły);
  • sposób zamontowania zawiasów – niewłaściwy może spowodować, że brama z czasem opada, co utrudnia jej domykanie.

Zaszkodzić mogą też nieodpowiednie materiały (np. zawiasy słabej jakości utrudniają ruchy bramy i szybko rdzewieją) i niewłaściwa konstrukcja – mogą powodować, że brama się wypacza i klinuje.

Grafika Grafika Grafika Grafika Grafika

© JANREX - Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony: polinfor.pl - Tworzenie stron

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ